Pýtam sa, je toto normálne?!

Autor: Milan Ondruš | 3.11.2014 o 11:27 | Karma článku: 2,86 | Prečítané:  190x

Zborové nadávky počas celého zápasu a vyvesený transparent, oslavujúci akt, ktorý v slovenských dejinách zanechal krvavú stopu. Futbalové stretnutie, v ktorom domáci tím DAC Dunajská Streda privítal záhorácky FK Senica sprevádzali udalosti, ktoré na slovenskú pôdu nepatria.

Viac ako samotný futbal zaujal transparent, ktorý si fanúšikovia DAC vyvesili približne v 35.min zápasu. Obrovský nápis „DANKE – GRAZIE 1938, NOV.2.“ má pravdepodobne oslavovať prvú Viedenskú arbitráž, teda akt, kedy nacistické Nemecko a fašistické Taliansko rozhodli o tom, že južné oblasti Slovenska sa pripoja k Maďarsku. Futbalisti FK Senica transparentu pozornosť nevenovali, zachytil ho však fotograf Marián Bazala.

Toto nebolo všetko. Počas celého zápasu častovali fanúšikovia DAC Dunajská Streda nadávkami senických futbalistov. Čo to si museli vypočuť najmä dvaja, mimochodom bývalí slovenskí mládežnícki aj seniorskí reprezentanti – Tomáš Kóňa a Juraj Piroska. Kóňovi fanúšikovia vyčítali, že si nechal v apríli tohto roku zlomiť zákerným spôsobom nohu od Ákosa Szarku. Počas zápasu na neho pri každom dotyku lopty bučali, pískali a navyše po maďarsky kričali: „Kóňa, ty zviera. Je*al si svoju mater.“ Je toto normálne? Veď Szarka zlomil nohu Kóňovi a tomu, kto to videl, sa ešte dnes pri pomyslení na ten zákrok dvíha žalúdok. „Nevnímal som to. Emócie k futbalu patria. Osobne som zvyknutý na pokriky z tribúny. Najmä na štadióne DAC to je úplne bežné,“ hovorí Kóňa, ktorý sa zachoval profesionálne a nenechal sa vyprovokovať.

Hovorca SFZ Juraj Čurný už prisľúbil, že celú situáciu bude DK SFZ (Disciplinárna komisia SFZ), ktorá zasadá vo štvrtok, riešiť. Treba povedať, že po športovej stránke mali futbalisti DAC navrch a na trávniku zvíťazili úplne korektne a zaslúžene 3:0.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?